19 Ocak 2021 , Salı

İBB’de AKP Dönemi Yolsuzluklarının Araştırılmasına Engel, Engelin Haberleştirilmesine De Engel

İBB’de AKP dönemine ilişkin yolsuzlukları araştırma ve üzerinde çalışma adına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu talimatıyla açılan dosyalara İçişleri Bakanlığı tarafından el koyulduğunu aktarmıştık. Bazı dosyaların yargıya taşınma aşamasında olduğunu duyurma erişim engeli geldi ve ardından İBB’de yolsuzluk haberlerinin de duyurulmasına erişim engeli geldi.

Istanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu talimatıyla yürütülen soruşturmada AKP dönemine ait birçok yolsuzluk dosyasının oluşturulduğu ve bunların yargıya taşınmak istendiği açıklanmıştı. Bu açıklamayı duyurmaya erişim engeli geldi. Bu erişim engelinin ardından İBB’de yolsuzluk var/araştırılıyor şeklinde ifadelerle duyuru yapmaya da erişim engeli getirildi. Ve bu erişim engellerini duyurmaya da erişim engeli getirildiği açıklandı.

Erişim engellerinin, yolsuzluk dosyaları yargıya sunulurken hakkında suç duyurusunda bulunulan 23 isimden biri olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun talebiyle gerçekleştiği açıklandı. Toplamda 297 haber linkinin erişim engeli kapsamında engellendiği ve bunu bildirenin de engelleneceği söyleniyor.

PAYLAŞ:

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AKP’li Vekilden Gazeteci Cemile Bayraktar’a “Cemal Kaşıkçı” Tehdidi

Gazeteci Cemile Bayraktar’ın sosyal medya üzerinden yaptığı “Nasıl Bir Ülke isterdiniz” temalı paylaşımı AKP’li Milletvekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir