24 Ocak 2021 , Pazar

Sokak Çalışanları CHP Genel Merkez Binasının Baçesinden Erdoğan’a Seslendi

CHP Genel Merkez Binasının bahçesinde buluşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve sokak çalışanları Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi.

Sokak çalışanlarının arasında satıcılar, esnaf, ayakkabı boyacısı ve müzisyenler bulunuyordu. Pandemi koşullarında düştükleri zorlukları ve maddi-manevi bütün sorunlarını CHP Genel Merkez Binasının bahçesinden duyurdular.

İşsizliğin hızla artış gösterdiği, esnafın kepenk indirmek zorunda kaldığı bir pandemi sürecinden geçen sokak satıcıları teker teker dertlerini anlattılar. Kafelerin, lokantaların, oyun alanlarının kapatılması üzerine yaklaşık 2 milyon insanın işsiz kalmasına değinilen seslenişte bir başka gündem ise devletin imkan olarak sunduğu bin liranın yetersiz kalmasıydı. “Ben devletten destek istemiyorum, tezgahımı istiyorum” diyen işportacı Müjde, “Sokak deyip geçmeyin. Asıl hikayeler orada.” şeklinde ifadeler de bulunarak sokak çalışanlarının mağduriyetlerine dikkat çekti.

 “İntihar etmek kolay yol, mücadele zor” diyen çorap satıcısı Saffet ise torunlarını geçindirebilmek için çalışmak zorunda olduğunu ve bu yüzden fıtık ameliyatı dahi olamadığını bildirdi, ama bu aşamada da zabıta engeline takıldığını ekledi.

“Saraylarında yaşayanlar, bu sefaleti göremiyorlar ama biz gerçekten şu an yaşayamıyoruz”

İşyeri kapandığı için geçinemediğini söyleyen cafe çalışanı Ulaş ise “Zaten geçim sıkıntısı yaşıyorduk artık yaşam sıkıntısı yaşıyoruz.Saraylarında yaşayanlar, bu sefaleti göremiyorlar ama biz gerçekten şu an yaşayamıyoruz.” deyimiyle bin lirayla geçinilemeyeceğini vurgulayarak devam etti sözlerine.

Basın toplantısı müzisyenlerin Aşık Mahsuni’den Yiğit Muhtaç Olmuş Kuru Soğana eserini seslendirmesiyle son buldu.

PAYLAŞ:

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

AKP’li Okul Müdürü Öğrencilerin Bilgilerini AKP’li İl Başkanına Verdi

Tekirdağ’da Süleyman Paşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karneleri ve özel bilgileri AKP’li okul müdürü tarafından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir