8 Aralık 2021, Çarşamba

Abdulhamit Gül’den Süleyman Soylu’ya gönderme: Hukuk önden yürüsün

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sen gece yık, mahkeme kararı bizim arkamızdan gelsin” açıklamasına gönderme yaparak, “Geçmişte yaşanan her şey esas itibariyle bugüne bir mesaj ve aynı zamanda sorumluluk ifade etmektedir. Kanaatimce geçmişte yaşananlardan alınması gereken en önemli mesaj hukuk devleti ilkesinin demokrasimiz açısından ne kadar hayati bir öneme sahip olduğudur. Bizim rehberimiz hukuktur, bizim rotamız hukuktur, bizim kılavuzumuz hukuktur. Biz yapalım hukuk arkadan gelsin değil, hukuk önden yürüsün biz ona göre kendimizi ayarlayalım anlayışıdır hukuk devleti.” dedi.

Bakan Gül, Masumiyet Karinesi ve Lekelenmeme Hakkı’ başlıklı sempozyuma katıldı. Düzenlenen sempozyuma Bakan Gül’ün yanı sıra Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Danıştay Başkanı Zeki Yiğit ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da katıldı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TÜİK’in kapıları Kılıçdaroğlu’na açılmadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’in enflasyon kararının açıklamasının ardından Twitter’dan, “TÜİK’ten randevu istedim, vermediler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir