26 Mayıs 2022, Perşembe

Akdeniz’deki Tekne Kazasına BM’den Açıklama


Uluslararası Göç Örgütü, Akdeniz’de meydana gelen bir tekne kazasında en az 100 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. BM, sayının 172 olabileceğini bildirdi.

Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı Uluslararası Göç Örgütü (IOM), Akdeniz’de meydana gelen bir tekne kazasında en az 100 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. BM, 172 kişinin yaşamını yitirmiş olabileceğini bildirdi.

IOM’un açıklamasında, Ocean Viking adlı geminin mürettebatının, Trablus’un kuzey doğusunda bir tekne kalıntısına rastladığı, söz konusu teknede 130’a yakın kişinin bulunduğunu bildirildiği aktarıldı

Açıklamada, sivil Alarm Telefon hattının Libya açıklarındaki uluslararası sularda son 48 saatte 3 teknenin tehlikeli duruma düştüğünü belirtildi. Söz konusu teknelerden 2’si için arama çalışmalarının yapıldığı ve üç ticari geminin ve Ocean Viking gemisinin arama kurtarma çalışmalarına katıldığı kaydedildi.

Ocean Viking’in tekne kalıntısını bulmasının ardından, ticari gemilerden MY ROSE’un 3 cesede ulaştığı ve ardından bir Frontex uçağının alabora olmuş bir tekneyi tespit ettiği bildirildi. Olay yerinde hayatta olan birine henüz rastlanmadığı açıklandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.