16 Ocak 2022, Pazar

AKP Sözcüsü Çelik’ten ‘Fahiş Fiyat’ Çıkışı

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, “Stokçuluktan fahiş fiyata kadar doğrudan vatandaşa zarar veren, haksız kazanç anlamına gelen, alacakaranlık ortamı oluşturmaya çalışan hiçbir ekonomik spekülasyona, ekonomik fiyatlandırmaya müsaade etmeyecek bir kadroyuz. Gereken adımları atarız.” iddiasında bulundu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Kızılcahamam’da gerçekleştirdiği “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”na ilişkin açıklamalarda bulundu, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Yeni ekonomi modeline ilişkin soru üzerine Çelik, doların geldiği yerin Türkiye’yi çok olumsuz noktalara götüreceğine dair ortaya koyulan senaryoların Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrası açıklamasıyla nasıl çöktüğünün görüldüğünü ileri sürdü.

Yurttaşların mevduatlarını koruyacak güçlü bir manifestonun Erdoğan tarafından ortaya konulduğunu, istihdam, yatırım, üretim odaklı bir pencerenin sonuna kadar açıldığını iddia eden Çelik, “Bu fırsat penceresine dair dün TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere pek çok ilgili arkadaşımızdan olumlu değerlendirmeler ortaya konulmuştur. Dolayısıyla burada entegre bir politika güçlü bir şekilde yürütülecek. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve iradeyle dün de ayrıntılı bir şekilde Hazine ve Maliye Bakanımız Nurettin Nebati açıkladı. Dolayısıyla bir gecede bütün tezleri çökenlerin, ertesi gün yeni tezlerle ortaya çıkmasını, çok değerlendirmeye konu bulmuyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Fahiş fiyatlar konusunda da açıklamada bulunan Çelik, Erdoğan’ın, bununla mücadele edileceğini açık bir şekilde ortaya koyduğunu söyledi.

Denetimlerin güçlü şekilde devam ettiğini, bu konuda da düzenlemeler yapıldığını söyleyen Çelik, “Hem Ticaret Bakanlığı hem Hazine ve Maliye Bakanlığı güçlü bir şekilde bu konunun üzerine gidiyor. Şu an itibarıyla bu düşüşün gerçekleşmesi yönündeki denetimler sıkı bir şekilde takip ediliyor. Eğer bununla ilgili olarak ileride başka düzenleme gerekirse bu adımı da atmaktan çekinmeyecek bir siyasi anlayışımız var. Bu rakamlara gelinmişken, stokçuluktan fahiş fiyata kadar doğrudan vatandaşa zarar veren, haksız kazanç anlamına gelen, alacakaranlık ortamı oluşturmaya çalışan hiçbir ekonomik spekülasyona, ekonomik fiyatlandırmaya müsaade etmeyecek bir kadroyuz. Gereken adımları atarız.” açıklamasını yaptı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir