25 Mayıs 2022, Çarşamba

AKP’li Başkan Kanal İstanbul Diye Boğaçayı Projesini Paylaştı!

AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, sosyal medya hesabı Twitter’dan Kanal İstanbul diye, Antalya-Konyaaltı’nda tüm taşkın ve kıyı erozyonu tehlikesi uyarılarına rağmen AKP’li Menderes Türel tarafından hizmete açılan Boğaçayı projesinin görselini paylaştı.

AKP İstanbul İl Başkanı Kabaktepe’nin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İsteseniz de istemeseniz de yapacağız, yazın temelini atacağız” dediği Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili yaptığı bir sosyal paylaşımı gündem oldu. Kabaktepe, Kanal İstanbul projesi ile Boğaçayı projesini karıştırdı.

Kabaktepe’nin söz konusu paylaşımının altına @ibbhaberleri adlı Twitter kullanıcısı, “Kanallar karıştı…” diye yazdı. AKP İstanbul teşkilatının resmî Twitter hesabından ise söz konusu uyarıya, “İşte tam olarak bahsettiğimiz tezvirat kampanyası budur. Cehaletin en kötüsü bilmediğini bilmemektir. Ancak sizinki bilmemek değil, art niyet” denerek yanıt geldi. Ancak AKP İstanbul’un kaynak olarak gösterdiği www.kanalistanbul.gov.tr/tr adresinde de yanlış görsel kullanıldığı ortaya çıkmış oldu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.