26 Mayıs 2022, Perşembe

AKP’li Belediye Yeşil Alanı Satışa Çıkarıyor!

Dikilitaş Mahallesinde mülkiyeti AKP’li Uşak Belediyesi’ne ait olan Huzur Park içindeki ormanlık alan, otel yapılması için satışa çıkartıldı. Bedeli 43 milyon TL olan arazide piknik alanları, yürüyüş parkurları, çocuk parkı ve spor tesisleri bulunuyor.

20 Ocak’ta ihaleye çıkarılan, kapalı teklif zarfı alınan 12 bin 431,93 metrekarelik ormanlık alan, en fazla 12 kat olma şartıyla otele dönüştürülmek amacıyla 3 Şubat 2022 tarihinde satılıyor.

İhaleye çıkarılacak olan alanda bulunan, belediyeye ait Şelale Restoran’da geçen yıl yapılan tadilata yaklaşık 1 Milyon TL’lik harcama yapıldığı iddia edildi. Bu Restoran’ın bulunduğu alan da satılacak arsaya dahil bulunuyor.

‘GENEL SEÇİME HAZIRLIK’

ABC Gazetesi’nde yer alan habere göre; alanın ihaleye çıkarılmasına tepki gösteren İYİ Parti Uşak Merkez İlçe Başkanı Hakan Savaş, Uşak Belediyesi’nin bu ay 30 arsayı satışa çıkardığını vurguladı. “Satışa çıkarılan bu arsalardan elde edilen gelirle belediyenin borçları ödenmeyecek” diyen Savaş şunları söyledi:

“Burada genel seçime bir bütçe hazırlığı yapılıyor. 2021 yılında yapılan plan değişikliğinde, 1033 ada 51 parsel değişikliğe konu edilmediğinden ve 12 kat çevre binalar ile uyumlu olmadığından teknik kişiler imar planının hatalı olduğunu ve bu konun mahkemelik olması gerektiğini söylüyorlar.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.