16 Ocak 2022, Pazar

AKP’li belediyenin yolsuzluğu iddiası savcılığa taşındı

İş insanı Yakup Yamaç, Bursa’nın Kestel ilçesinde yaptırdığı kaçak lüks villasının yıkımı ile ilgili AKP’li Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Yardımcısı Haluk Kürel’i Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti.

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre, Almanya’da yaşayan iş insanı Yakup Yamaç’ın (48), Bursa’nın Kestel ilçesinde yaptırdığı kaçak lüks villasının yıkımı ile alâkalı AKP’li Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Yardımcısı Haluk Kürel’i Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etti.

“BELEDİYEYE BAĞIŞ YAPMAMI İSTEDİ, TEHDİT ETTİ”

AKP’li Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır ve Yardımcısı Haluk Kürel’i Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet eden Yakup Yamaç, ifadesinde vahim iddialarda bulundu.

Yamaç’ın savcılık ifadesi şöyle:

*İnşaatı yapmam için Başkan Önder Tanır, benden belediyeye bağış yapmamı istedi.

*Belediyeye 20 bin lira, bir markete de iki kez olmak üzere toplam 27 bin 390 lira bağış yaptım.

  • Belediye başkan yardımcısı Haluk Kürel’e de 20 bin euro borç para verdim. Ancak geri ödemedi. İnşaatı yıkmakla tehdit etti. Bunu başkanın kendisine ilettiğini söyledi.

*100 bin lira daha verdim. Bu kez benden yine 100 bin euro daha istedi. ‘Param yok’ dedim, vermedim. Kürel bana, ‘Başkan Önder yıkar orayı’ dedi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir