25 Haziran 2022, Cumartesi

AKP’liler İstedi, İYİ Partili Erhan Usta Belge Belge Açıkladı!

Samsun’da bir iş insanı tarafından 44 milyon liraya satın alınan tarım arazisi AKP’li Büyükşehir Belediyesi tarafından imara açılmak istendi. İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, konuyu mecliste de gündeme getirerek arazinin AKP’li bir yönetici tarafından alındığını ve rant amaçlı imara açılmak istendiğini söyledi.


Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine göre, Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan ve yöre halkı tarafından “Develi Çiftliği” olarak bilinen tarım arazi Samsunlu bir iş insanı tarafından 44 milyon liraya satın alındı. Kısa süre sonrada AKP’li Büyükşehir Belediyesi 326 dönümlük alanı tarım arazisi vasfından çıkararak imara açıp konut alanı yapmak istedi. Ancak Millet İttifaklı meclis üyeleri ve vatandaşlar tepki gösterdi.

İYİ parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’da konuyu TBMM’de gündeme getirerek, arazinin AKP’li bir yönetici tarafından satın alındığını ileri sürüp, tarım arazisinin rant için heba edileceğini söyledi.

AKP’LİLER İSTEDİ ERHAN USTA İSİM YAYINLADI
Usta’nın açıklamalarına AKP yönetimi tepki göstererek, isim açıklaması ya da istifa etmesini istedi.

Milletvekili Erhan Usta’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla imara açılarak ranta çevrilmek istenen 326 dönümlük arazinin ada ve parsel numarasını verip, belge yayınlayarak, “13014 ada ve 24 parselin Erçal Fındık Otomotiv’e ait olduğunu gösterir belgedir. Arazinin satın alınma tarihi 26 Kasım 2021’dir. Burhan Erçal firmanın sahibidir. Peki kimdir Burhan Erçal? AKP Samsun kurucu il yönetim kurulu üyesi” ifadelerini kullandı.

“ESKİ YÖNETİCİMİZ DEMEYİN”
Arazinin imara açılması halinde yaklaşık 2 bin 500 ağacın kesileceğini, bölgenin heyelanlı alanı olduğunu ve 44 milyon liraya alınan yerin değerinin imar geçtikten sonra 450-500 milyon lira ileri süren Erhan Usta, “Hepiniz isim istediniz, ranta hiç itiraz etmediniz. Çünkü siz alışıksınız. Ama uyarayım. Sakın, eski üyemiz deyip kendinizi rezil etmeyesiniz. Eski diyebilmek için irtibatınızı ve partiyle ilişiğini de kesmeniz beklenir. Yoksa eski dostunuzun rantına göz yummuş olursunuz” dedi. Usta, daha sonra da Burhan Erçal’ın AKP’li isimlerle birlikte olan fotoğraflarını yayınladı.

MECLİS BEKLEMEYE ALDI
AKP’li yönetici tarafından Büyükşehir Belediyesine yapılan imar değişikliği talebi, belediye meclis toplantısında gündeme gelerek 1/5000 ölçekli imar planı değişikliği yapılmak istendi. Millet ittifakı üyeleri teklife sert tepki gösterdi.

Bölge halkının itiraz dosyaları da meclise sunulunca, imar değişikliği talebi beklemeye alındı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.