31 Temmuz 2021, Cumartesi

AKP’nin ‘Think Tank’i SETA’da Tasfiye

Gazetecileri fişlediği raporuyla büyük tepki çeken AKP’ye yakın ‘düşünce kuruluşu’ SETA’da, 20 kişinin kovulduğu iddia edildi. Kovulan isimler arasında, SETA Medya ve Toplum Araştırmaları Koordinatörü olarak da görev yapan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na atanan, fişleme raporunu hazırlayan İsmail Çağlar’ın da olduğu belirtildi.

Gazetecileri fişlediği “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” raporuyla büyük tepki çeken Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nda (SETA), tasfiyeler yaşandığı öne sürüldü. Fişleme raporunda imzası bulunan İsmail Çağlar’ın da aralarında bulunduğu 20 kişinin işine son verildiği öne sürüldü. Ardından Çağlar ile birlikte bir grup koordinatör, işten atma kararına tepki vererek istifa ettiklerini duyurdu.

Oda TV’de yer alan habere göre, kovulan isimler arasında, SETA Medya ve Toplum Araştırmaları Koordinatörü olarak da görev yapan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Basın İlan Kurumu Genel Kurulu’na atanan İsmail Çağlar’ın da olduğu belirtildi. 

‘ERDOĞAN VURGULU’ İSTİFA DUYURUSU

SETA koordinatörleri Enes Bayraklı, Hasan Basri Yalçın, Veysel Kurt ve Yusuf Özkır, Twitter hesaplarından istifalarına ilişkin yaptıkları açıklamalarda ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı sıkça anarak istifa ettiklerini duyurdu. 

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Prof. Doğanay Tolunay: Yeniden Ormanlaştırma İçin Yanan Alanların Korunması Yeterli

Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Doğanay Tolunay, Türkiye’deki son orman yangınlarının ardından yanan alanların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir