19 Ocak 2022, Çarşamba

Akşener’den Erdoğan’a: Bu Krizin Sebebi Bizzat Sensin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek “İkide bir dış güçler deyip meseleden sıyrılmaya çalışma. Bu dış güçler her zaman vardı, bu krizin sebebi bizzat sensin,” ifadelerini kullandı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Akşener Erdoğan’ın 135 milyar dolara çıkan döviz rezervlerinin azaldığı dönemde cumhurbaşkanı olduğu sözleri ile ilgili olarak “Arkadaş sevimli hayalet ‘casper’ misali orada değilmiş” ifadelerini kullandı.

Akşener şu sözleri kullandı:

“2 gün önce bir açıklama yaptı. ‘Başbakanlığım döneminde döviz rezervini 135 milyar dolara çıkardık, sonra bir düşüş yaşandı, ben o sırada yoktum, cumhurbaşkanıydım.’ Aynen böyle dedi, inanamıyorum. Sevimli hayalet Casper gibi arkadaş o sırada orada değilmiş! Sayın Erdoğan, sen belli ki şimdi de burada değilsin. Türkiye derin bir kur krizi yaşıyor. Bu kur krizinin devamı üretim ve bankacılık sektöründe bir krizdir.”

“Önce bu bizim ekonomik modelimiz dediler, sonra dış güçler dediler, sonra tekrar iç güçlere havale ettiler. Arada bir ekonomik modelle dış güçler arasında gidip geliyorlar. Her sabah yeni bir yalan seçiyorlar. Sayın Erdoğan, bir model uygularsın, bazı konularda iyileşme olur, bazıları kötüye gider oturur tartışırız. Ama her şey kötüye gidiyorsa bunun tartışacak yanı yoktur.”

“Sen millet bu ucube sistemine ikna ederken ‘verin yetkiyi, dolarla faizle nasıl uğraşılıyor görün’ demiyor muydun? Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi dış güçlere tokat gibi inecek demiyor muydun? O tokat ine ine millete indi. Bir kere yaptığın hatanın sorumluluğunu al yahu. O kadar bilgili insan varken damadını Hazine Bakanlığına dış güçler mi getirdi? MB Başkanlarını dış güçler mi değiştirdi? 128 milyar doları dış güçler mi sattırdı? Türk çiftçisini dış güçler mi borca soktu? Kamu bankalarından ballı kredileri dış güçler mi verdi? 1,5 milyar dolarlık köprüye 13 milyar dolar garantiyi dış güçler mi verdi? Partili CB sistemi ucubesini dış güçler mi getirdi?”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kanal İstanbul’un Bağlantı Yolu Maliyeti Bir Yılda Fırladı

Kanal İstanbul projesi kapsamında yapılacak 150 kilometrelik bağlantı yollarının maliyeti bir yılda 7,8 milyar TL’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir