21 Haziran 2021, Pazartesi

Ankara’da Büyük İş Merkezi Yangını

Başkent’in Yenimahalle’de bulunan ATB İş Merkezi’nde klor üretilen bir iş yerinde çıkan yangın diğer bloklara sıçradı. Yangın 5 saat süren çalışmanın ardından kontrol altına alındı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi. İş yerinin geniş alanda olması nedeniyle itfaiye ekipleri müdahale etmek için 4 istasyondan daha takviye ekip istedi.

Alt kat otoparktaki araçlar yandı
Diğer bloklara da sıçrayan yangını söndürmek için ekipler yoğun çaba harcadı. Bölgeye takviye ekip ve soğutma araçları sevk edildi. İş yerlerinin bulunduğu alanın alt kat otoparkında bulunan ve yangının sıçradığı dükkanların önünde park halinde bulunan araçlar da yangında hasar gördü.

İlk belirlemelere göre ölü ve yaralının bulunmadığı olay yerinde zaman zaman ufak çaplı patlama sesleri de duyuldu. Yangına müdahale eden itfaiye ekipleri yoğun duman nedeniyle zorluk yaşadı.

Yangın 5 saat sonra kontrol altına alındı
Ekiplerin 5 buçuk saatlik çalışmalarının ardından kontrol altına alınan yangında soğutma çalışmalarına başlandı.

Öte yandan, Ankara Valisi Vasip Şahin ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bölgede incelemelerde bulundu, yetkililerden son duruma ilişkin bilgi aldı. Yenimahalle Kaymakamı Selda Dural da olayın başladığı andan itibaren bölgede inceleme yaptı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Bir ‘Saadet Zinciri’ Vakası: ‘Ankaway’ Vurgunu

İnternetten reklâm izleyerek gelir elde etme vaadi ile yüzlerce kişiden para toplandı. Sistemi kuran Eren …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir