5 Aralık 2021, Pazar

Anket Şirketi Başkanından İYİ Parti’ye Kötü Haber

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, “İyi Parti son 2-3 aydır durgunluk donemindeydi. Gördüğüm anketler ve gözlemlerime göre düşüşe geçecek. Acilen 3 ay önceki Meral Akşener ve İyi Parti geri dönmeli…” değerlendirmesini yaptı.

Özkiraz Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İyi Parti son 2-3 aydır durgunluk donemindeydi. Gördüğüm anketler ve gözlemlerime göre düşüşe geçecek. Merkezden uzak kalma görüntüsü ve dindar seçmene hitap etme çabası tabanda yanlış anlaşılıyor ve 2 yılda inşaa edilen güven (akp ile ile iş tutmaz algısı) kırılıyor. İyi Parti AKP’nin oy kaybı yaşadığı dönemin söylemlerini kullanmaya başladı. O söylem Erdoğan’a kazandıran değil, Erdoğan’ın merkezden, MHP’nin de laiklikten uzaklaşmasına sebep olan söylemdi ve aslında İyi partiye ihtiyaç duyulmasına sebep olan buydu. İyi parti o dilden kaçanlar tarafından kuruldu ve desteklendi. Şimdi İyi Parti kendisini doğuran hataları yapıyor. Çok uzun süren “rakibin konfor alanına girmeme” akılcılığından uzaklaşıyor. Acilen 3 ay önceki Meral Akşener ve İyi parti geri dönmeli…” ifadesini kullandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

TBB Genel Kurulu’nda Kocaeli Baro Başkanı Candemir’den Feyzioğlu’na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu’nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu’na eleştirilerini dile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir