26 Ocak 2022, Çarşamba

Avrupa’nın En Kalabalık Şehirleri Belli Oldu

Medya takip kurumu Ajans Press’in araştırmasına göre, 2021 yılında Avrupa’nın en kalabalık şehirleri sıralaması belli oldu. İlk sırada yer alan İstanbul’u Moskova ve Paris izledi.

2021 yılında Avrupa’nın en kalabalık şehirleri belli olurken, İstanbul’un listenin ilk sırasına yerleştiği görüldü. İstanbul 2020 yılında yayınlanan başka bir raporda ise on dördüncü sırada yer alarak, Türkiye’yi dünyanın en kalabalık şehirleri arasında temsil etmişti.

Medya takip kurumu Ajans Press’in, Statista verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2021 yılında Avrupa’nın en kalabalık şehirleri belli oldu. İHA’nın aktardığına göre, İstanbul’un 16 milyona yaklaşan nüfusu ile ilk sıraya yerleştiği saptandı.


İSTANBUL’DAKİ HAYAT PAHALILIĞI VE TRAFİK SORUNU

Ajans Press, Avrupa’nın en kalabalık şehri İstanbul ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl İstanbul ile alakalı sadece basında çıkan haber adedi 144 bin 443 olarak görüldü. İstanbul Türkiye içinde çok önemli bir yer arz ederken, en çok turisti ağırlamasıyla, yabancıların ev alma konusunda tercih noktası olmasıyla, iş ağının geniş olmasıyla her zaman medyada da dikkat çekti.

Bunun yanı sıra kalabalık olmasından kaynaklı olarak trafik yoğunluğu ve hayat pahalılığı da basında yer aldı.

İSTANBUL’U MOSKOVA VE PARİS İZLEDİ

Kalabalık şehirler listesinin ikinci sırasında ise Moskova (Rusya) yer alırken, üçüncü sırada Paris (Fransa), dördüncü sırada Londra (İngiltere) beşinci sırada ise Madrid’in (İspanya) bulunduğu kaydedildi. İlk 20’de yer alan şehirlere bakıldığından en fazla İngiltere’deki şehirlerin yer alması dikkat çekti. Böylelikle 14’üncü sırada Manchester,15’de Birmingham 20’de ise Leeds’in yer aldığı görüldü.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Ukrayna Krizi: “Rusya’yla Cephe Hattındaki Memleketime Gitmek”

Rusya’nın Batı’yla artan geriliminin merkezinde bulunan, isyancıların elindeki iki bölgeden pek bir haber alınamıyor. Bu, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.