25 Haziran 2022, Cumartesi

Bahçeli’nin HSK’den İstifa Ettirdiği Kocabey’e MHP’de Görev

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Daire Üyesi Hamit Kocabey, 14 Ekim 2021’de görevinden istifa etti. MHP kontenjanından HSK üyeliğine seçilen Kocabey’in istifasıyla ilgili çok sayıda iddia gündeme geldi. Kocabey’in bir dava kapsamında tutuklu bulunan bir kişinin serbest bırakılması için hâkime baskı yaptığına yönelik sosyal medya paylaşımları yapıldı. Kocabey ise HSK üyeliğinden Bahçeli ile yaptığı görüşme sonucu istifa ettiğini açıkladı.

Bahçeli, bir süredir kendisinin avukatlığını üstlenen Kocabey’in oğlu Nizameddin Kocabey’e görevden el çektirdi.

MHP’NİN HUKUK İŞLERİNİN BAŞINDA OLACAK

Sabah’ta yer alan habere göre; geçen günlerde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nde kendisi için hazırlanan makam odasına taşınan Kocabey’in bundan sonraki süreçte, MHP’nin ve Devlet Bahçeli’nin bütün hukuksal sorunlarıyla ilgili en yetkili isim olarak görev yapacağı öğrenildi. Kocabey’in aynı zamanda Adalet Bakanlığı, HSK, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, YSK ve Anayasa Mahkemesi ile ilişkilerde de yetkilendirilen isim olduğu belirtildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.