23 Eylül 2021, Perşembe

“Bahçeşehir’de Katil Esnaf İstemiyoruz”

İstanbul Bahçeşehir’de bir sitede site sakinleri tarafından bakılan 3 yavru kediyi eşine saldırdığı gerekçesiyle inşaat küreğiyle öldüren Kemal Dağhan Akdağ isimli şahıs tepkilerin odağında yer almıştı. Akdağ’ın Bahçeşehir’de bulunan 26. Sokak Fırın&Cafe adlı işletmesi Bahçeşehir sakinleri tarafından protesto edildi.

İstanbul Bahçeşehir’deki Asmalı Konaklar Sitesi’nde kedilerin bakımıyla ilgilenen Ayşe Genç Usta, anne kedinin ağzından kan geldiğini, yavru kedilerden birinin öldüğünü, ikisinin ise yaralandığını gördü. İddiaya göre Aydın Akdağ evlerinde besledikleri köpeği gezdirmeye çıkardığında anne kedinin saldırısına uğradı. Bunu gören Kemal Dağhan Akdağ inşaat küreğiyle kedi ve yavrularına vurdu. Olayda bir günlük yavrular yaşamını yitirdi.

Olay sonrası Kemal Dağhan Akdağ’a 5199 sayılı Hayvanlara zarar verme ve kötü davranma suçundan bin 33 lira ceza yazıldı para cezası kesildi.

Ne Olmuştu?

İstanbul Bahçeşehir’deki Asmalı Konaklar Sitesi’nde kedilerin bakımıyla ilgilenen Ayşe Genç Usta, anne kedinin ağzından kan geldiğini, yavru kedilerden birinin öldüğünü, ikisinin ise yaralandığını gördü. İddiaya göre Aydın Akdağ evlerinde besledikleri köpeği gezdirmeye çıkardığında anne kedinin saldırısına uğradı. Bunu gören Kemal Dağhan Akdağ inşaat küreğiyle kedi ve yavrularına vurdu. Olayda bir günlük yavrulardan biri site içerisinde öldü.

İhbar üzerine İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ve Başakşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri siteye geldi. İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, anne kedi ve yaralanan 2 yavruyu tedavi altına aldı. Polis ise olayla ilgili inceleme başlattı, Bahçeşehir’de bulunan 26. Sokak adlı fırın&kafe’nin işletmecisi olan Kemal Dağhan Akdağ gözaltına alındı. Anne kedinin tedavisi olumlu sonuç verse de 2 yavru kedi tedavileri sırasında hayatını kaybetti.

Komşusundan şikayetçi olan Ayşe Genç Usta, “Tam hırsını alamıyor eve gidiyor geri geliyor. Kendisi de hayvan sever olduğunu iddia ediyor. Köpek baktığını iddia ediyor. Bunun hayvanseverlikle ne alakası var? Ben yetişmemiş olsaydım duymamış olsaydım anne kediyi de vahşi bir şekilde öldürecekti. Kocaman inşaat küreğiyle vurmak nedir? Evindeki hayvanın da kurtarılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Aydın Akdağ ise kendisine ve gezdirdiği köpeğine kedinin saldırdığını o an panikle eşi Kemal Dağhan Akdağ’ın kediyi uzaklaştırmak için kürekle vurduğu söyledi. Aydın Akdağ evlerinde bir kedi bir de köpek olduğunu, kendilerinin de hayvansever olduğunu iddia etti.

Twitter’da da paylaşılan olay kısa zamanda ses getirdi. Kedi vahşetini paylaşan kullanıcılar hayvan hakları yasasının bir an önce çıkması için paylaşımlar yaptı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Diyanet’ten Zorunlu Kur’an Kursu Açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, “4-6 yaş Kur’an kurslarının zorunlu eğitimden sayılması” planlamasının, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir