25 Haziran 2021, Cuma

Bangladeş’te Sokağa Çıkma Yasağı Uzatıldı

Bangladeş, koronavirüsle mücadele kapsamında 11 ülkeye 4 Haziran’dan itibaren seyahatleri yasakladı. Öte yandan ülke çapında sokağa çıkma yasağı da 6 Haziran’a kadar uzatıldı.

Bangladeş, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele çerçevesinde 11 ülkeden uçuşların 4 Haziran itibarıyla durdurulacağını açıkladı.

AA’da yer alan habere göre, Sivil Havacılık Dairesinden yapılan açıklamada Arjantin, Bahreyn, Bolivya, Brezilya, Hindistan, Malezya, Maldivler, Nepal, Paraguay, Uruguay, Trinidad ve Tobago’dan gelen ve bu ülkelere gidenlerin seyahatlerinin yarından geçerli olmak üzere yasaklandığı bildirildi.

Bangladeş’te sağlık uzmanları, halka “evinizde kalın” çağrısında bulunurken, ülke çapında sokağa çıkma yasağının 6 Haziran’a kadar uzatıldığı ifade edildi.

Bangladeş’te Covid-19 salgınının başından bu yana 802 bin 305 kişi virüse yakalanırken 12 bin 660 kişi hayatını kaybetti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Suriye’den ‘Sedat Peker’ Yanıtı: Tamamen Doğru

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Beşar Caferi, Türkiye’nin Suriye’deki cihatçılara silah desteğine ilişkin konuştu, Peker’in açıklamalarının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir