1 Temmuz 2022, Cuma

Barış Terkoğlu: Sedat Peker’in İnternet Sitesinin Kapatılmasında Özel Arşiv Etkileyici Faktör Mü Oldu?

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Terkoğlu, Sedat Peker’in resmi internet sitesinin erişime engellenmesinin talebinin savcılık, İçişleri Bakanlığı ya da Cumhurbaşkanlığı’ndan geldiğini belirterek, “Kararın 5651 sayılı kanundaki “gecikmesinde sakınca bulunan hallerde erişimin engellenmesi” kapsamında alındığı biliniyor. “Gecikmesin” deniyor ya Sedat Peker’in sitesi tam 20 yıldır yayındaydı, tehlike yeni fark edilmiş demek ki!

Neyse, kafamda başka deli sorular var… Sedat Peker’in sitesinde yüzlerce insanla fotoğrafı ve anıları vardı. Düğünler, açılışlar, davetler, mitinglerden notlar bulunuyordu. Acaba sitenin kapatılmasında bu özel arşiv de etkileyici faktör oldu mu?” diye yazdı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Zaman, Taraf, Samanyolu TV ve Bugün gibi internet sitelerinin arşivlerinin uçurulduğuna işaret eden Terkoğlu, “Halbuki Türkiye yakın tarihinin en tehlikeli terör örgütünün nasıl büyüdüğü kronolojik olarak o sitelerde vardı. Tüm suç ortaklığı çıplak görülüyordu. Belgeliydi.

Normalde ibret olsun diye sanal müze gibi açık tutulması gerekirken silindi. Yani… Peker’in sitesinin kapatılmasındaki asıl motivasyon da bir şeyleri saklamak olabilir miydi?” ifadelerini kullandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.