8 Aralık 2021, Çarşamba

Bong Joon-Ho, Yeni Filmiyle Animasyon Dünyasına Girmeye Hazırlanıyor

Parasite filmi ile Oscar kazanan Bong Joon-ho’nun yeni projelerinden detaylar gelmeye devam ediyor.

Memories of Murder, The Host, Madeo gibi filmlerinin ardından Parasite ile Oscar kazanan Koreli yönetmen, bir süredir bir başka Oscar ödüllü isim olan Adam McKay ile birlikte HBO’nun Parasite dizisi üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bunun yanında iki ayrı film projesiyle meşgul olan Ho, geçen sene biri Korece biri İngilizce olmak üzere iki yeni film üzerinden çalıştığını açıklamıştı.

Korece olan filminin Seul’de geçeceğini ve korku/aksiyon türlerinde olacağını paylaşan Ho, İngilizce olan projesinin ise 2016’da yaşanan gerçek bir olaya dayandığını paylaşmıştı. Bu iki projenin yanına bir de animasyon filmi planlayan yönetmene bu filminde Kore’nin önde gelen görsel efekt şirketlerinden 4th Creative Party eşlik edecek.

Yönetmenin daha önce The Host, Snowpiercer ve Okja filmlerinde de birlikte çalıştığı stüdyo, Korece çekilecek ve tamamı CGI ile hazırlanacak filmde su altının görülmeyen büyülü dünyasında yaşayan canlılarla insanlar arasındaki çatışmayı anlatacak.

playtuşu

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Dünyaca Ünlü Ekonomistten Türkiye Uyarısı: ‘Bu Gerçek Bir Tehlike, Patlama Yaratabilir’

Gelir dağılımı alanındaki çalışmalarıyla öne çıkan ünlü ekonomist Branko Milanovic, enflasyon kaynaklı sorunların yarattığı riskleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir