24 Mayıs 2022, Salı

Borç İçindeki Aliağa Belediyesi’nde 120 Bin Liralık Yemek

İzmir Aliağa Belediyesi’nin denetim raporu açıklandı. Meclis toplantısında görüşülen raporda, MHP’li Serkan Acar’ın yönettiği belediyenin bir önceki yıl 225 milyon lira olan borçları yükselerek 281 milyon liraya ulaşırken kurumun borçlanma limitlerinin 110 milyon lira aşıldığı tespit edildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı iki ayrı programda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için borç içinde yüzen belediyenin kasasından yaklaşık 120 bin lira harcadığı ortaya çıktı.

PAKDEMİRLİ’YE 120 BİN LİRA YEMEK

Cumhuriyet’te yer alan haberde MHP’li başkan Acar’ın, tasarruf için hiçbir hamlede bulunmaması dikkat çekti. Bütçesini denkleştirmek için geçen yıl 28 ayrı taşınmazını 60 milyon lira bedelle satan Acar, buna karşın temsil, tanıtım ve ağırlama gibi özel kalem adı altındaki faaliyetlere 23 milyon lira harcadı. Komisyonun raporunda en dikkat çeken nokta ise eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir dizi etkinlik oldu.

“Damızlık Koyun Üretim Merkezi” projesi için düzenlenen imza törenine ev sahipliği yapan Başkan Acar’ın, Pakdemirli’nin de katıldığı iki ayrı programda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği için borç içinde yüzen belediyenin kasasından yaklaşık 120 bin lira harcadığı ortaya çıktı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Görevimiz, Bedel Ödeyenlerin Yanında Durmak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.