15 Ekim 2021, Cuma

Ceylan Ertem de Hürriyet Altın Kelebek’ten Çekildi

Ceylan Ertem, Hürriyet Kelebek tarafından verilen Altın Kelebek Ödülleri adaylığından çekildiğini açıkladı.

Hürriyet Kelebek tarafından verilen Altın Kelebek Ödülleri’nde “adaylık krizi” sürüyor.

Altın Kelebek yarışmasındaki adaylıklarından çekildiğini duyuran opera sanatçısı Güvenç Dağüstün, gazeteci Candaş Tolga Işık ve REDD grubunun solisti Doğan Duru’nun ardından sanatçı Ceylan Ertem de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Ertem Twitter adresinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“En iyi şarkı, En iyi klip, En iyi kadın şarkıcı’ gibi dallarda aday olduğumu öğrendiğim Altın Kelebek Ödülleri’nden, hem hayat görüşüme, hem yıllardır oluşturmaya ve kollamaya çabaladığım duruşuma oldukça ters yapıda olduğunu bildiğimden Hürriyet Gazetesinin (ve bu tür gerçekliği sisli olan yarışmaların) temsil ettikleri ve etmedikleri sebepleriyle, bir çok müzisyen arkadaşım ve sanatçı ustalarım gibi, ben de çekiliyorum.
Magazin gazetecileri ödül töreninde aldığım ödülü tutuklu gazeteci dostlarıma adamıştım Derin sessizlik yaşanmış ardından bir çok köşe yazarı tarafından eleştirilmiştim. Benim değil, mevzuyla ilgili onların tüm gece ses vermeleri gerekirken ses vereni topa tutmayı tercih etmişlerdi.
Muhtemelen Altın Kelebek’te de ödül alsam, üşenmeyip gitsem, benzer bir tepki ile orada olurdum. Yine sessizlikleriyle aynı mekanda yer alan bir çok meşhur kişinin benimle göz göze gelmekten kaçınmasıyla, ‘Ehe ehe’ diyerek mikrofonu elimden alan sunucunun ‘Başımıza iş aldık’ kaygılı yüzünü görüp içimin kararmasıyla, ‘Bir daha bu kadına ödül verilmesin, konuşmasın şarkısını söylesin’ öfkesinin günlerce üzerime saçılmasıyla performanları ve ürettikleriyle ne müziğe ne sanata gram katkı sağlamayan kişilerin birbirini pohpohlamasının manzarasıyla, içinde yer aldığım Türk müzik sahnesinin içeriğini karartan bir çok ismin ‘Yaptığına devam et’ onayı almasından duyduğum utançla, oradan ayrılacaktım.
Hiiiiiç gerek yok dostlar. Hak edene saygılarımı iletiyor, dinleyicilerime sevgilerimi gönderiyorum.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Motorine ve benzine resmen zam geldi!

Benzine bu gece yarısından geçerli olmak üzere 41 kuruş zam yapılırken, artışın pompa fiyatlarına yansıyacağı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir