22 Haziran 2021, Salı

Chiliz ve Socios Yeni Ortaklıklarını Duyurdu

Taraftar katılımı alanındaki lider kuruluşlardan ikisi olan Chiliz ve Socios.com, büyük bir gelişme olarak, Hindistan Premier Ligi’nin üç franchise’ıyla ortaklıklarını duyurdu. Takımlar (Royal Challengers Bangalore, Punjab Kings ve Kolkata Knight Riders), kriket dünyasının en önde gelen yerli T20 kriket ligi IPL’nin katılımcılarıdır.

Chiliz ve Socios Yeni Ortaklıklarını Duyurdu. Söz konusu gelişmeye verilen önem, şu anda Hindistan’daki COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle IPL’nin süresiz olarak askıya alınmış olmasına bağlanabilir. Chiliz Türkiye’nin de paylaştığı üzereSocios CEO’su Alexandre Dreyfus konuyla ilgili şunları söyledi:

“Merhabalar Chilizenler, bugün 13 Mayıs. İlk 3 IPL Kriket takımının ekosistemimize katıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Zor bir yol oldu ve Covid işlerimizi zorlaştırdı çünkü IPL Ligi ertelendi. Ayrıca Hindistan ve kriket takımlarıyla ilgili çalışmalarımız devam edecek.

Bu bugünkü ilk duyurumuzdu ama başkaları da olacak! Oldukça yoğun bir gün. Lütfen takipte kalın. Sporun en büyük markalarıyla kurmaya çalıştığımız ekosistem için adım adım çalışmalarımız devam ediyor. Bugün Twitter’da tekrar buluşmak üzere!

CHZ Coin Nedir?

CHZ coin Spor ve e-spor dünyasında yaygınlaşan kripto para birimidir. Alexandre Dreyfus ve arkadaşları tarafından 14 Şubat 2018’de piyasaya sürülmüştür. CHZ, Socios.com platformunun hizmet token’ı olarak kullanılmaktadır.

Ethereum ağı üzerinde oluşturulan ve bir ERC-20 token’ı olan Chiliz (CHZ),spor ve eğlence kuruluşlarına, izleyicileriyle etkileşim kurmalarına ve onlardan para kazanmalarına yardımcı olmak için blockchain tabanlı araçlar sunar.

Socios ve Chiliz ekibi birçok önde gelen spor kulübü ile ortaklıklar imzalayıp, taraftarların Chiliz Coin kullanımı sayesinde takımlarının aldıkları kararlarda söz sahibi olabilmesini hedefliyor.

Chiliz Galatasaray ile yaptığı ortaklıkla sesini duyursa da daha önce Juventus ile yapılan anlaşma projenin dünya çapında dikkat çekmesini sağlamıştı. Kripto para dünyasında her şeyin pazarlama ve kullanım alanına bağlı olduğu düşünülecek olursa, CHZ ilerleyen yıllarda değer kazanmaya devam edebilir gibi gözükmekte.

Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Macron, Erdoğan’dan Fransız Mahkumun Naklini İstedi

NATO Zirvesi için Brüksel’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye’de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir