3 Ağustos 2021, Salı

CHP, 28 İlde Balıkçıların Sorunlarını Raporlaştıracak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile 1 Temmuz’da Samsun’dan yola çıkan CHP Gemisi, Sinop’ta coşkuyla karşılandı. Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in önderliğinde denizlerin ve deniz emekçilerinin sorunlarını dinlemek ve rapor haline getirmek amacıyla yola çıkan gemi Türkiye’nin tüm kıyı şeridini ziyaret edecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’in önderliğinde, “Güvenli Liman CHP” sloganı ile yola çıkan CHP Gemisi, Sinop’ta coşkuyla karşılandı.

Sinop’un Gerze Limanı’na yanaşan gemiye denizden teknelerle eşlik eden Sinoplular, karada da Karadeniz’i ve beraberindekileri yalnız bırakmadı.

Türkiye’de denizcilik sektörünü ayağa kaldırmak için Hopa’dan Samandağ’a kadar 28 ilin limanını gezeceklerini ve balıkçıların sorunlarını rapor edeceklerini belirten Barış Karadeniz, “Sinop durağımız olarak önce Gerzeli balıkçılarımızla buluştuk. Ziyaretlerimize, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun start vermesiyle 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramında Samsun’dan başladık daha sonra Hopa’ya geçtik. Asıl amacımız Hopa’dan Samandağ’a kadar 28 ilimizin limanına ulaşıp balıkçılarımız ve sektörün tüm sorunlarını rapora dönüştürmek. Dediğim gibi bugün Sinop’tayız, ilk olarak da Gerze’ye uğradık. Memleket bir başka oluyor tabii. Geçtiğimiz limanlarda bizi çok güzel karşıladılar, rapor tutmamıza yardımcı oldular, her türlü desteği verdiler, balıkçılarımızın da desteğiyle çalışmamız inanılmaz bir projeye dönüştü, günden güne de büyüyor. Sinop’tan sonra Kastamonu, Zonguldak, Bartın illerimizle devam edeceğiz ve bayramda çalışmamıza ara vereceğiz” diye konuştu.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

BioNTech Randevuları İptal Ediliyor

Covid-19 aşısı için randevu alan yurttaşlar, aşı sayısındaki yetersizlik nedeniyle aşılarını olamıyor. Türkiye’de Covid-19 vaka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir