23 Mayıs 2022, Pazartesi

CHP Parti Okulu’nda Sosyal Demokrasinin Önemli İsimleri Eğitim Verecek

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Okulu, 9-10 Nisan tarihlerinde Sosyal Demokrat İdeoloji Eğitimi düzenliyor. Temel Siyaset Eğitimlerinin bir sonraki adımı olan Sosyal Demokrat İdeoloji Eğitimi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Atatürk’ü Anlamak” dersini aktaracak. Eğitimde dersleri CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bilim Yönetim Kültür Platformundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Mv. Prof. Dr. Fethi Açıkel, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, PM Üyesi Prof. Dr. Burhan Şenatalar, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, 24-25. Dönem İzmir Mv. Mustafa Balbay, 24-26. Dönem İzmir Mv. Musa Çam, 24-26 Dönem Mersin Mv. ve Parti İçi Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Aytuğ Atıcı verecek.

Sosyal demokrat ideolojinin Anadolu ve Trakya’nın kadim kültürü ile yorumlandığı bu eğitimde Dünyada Sosyal Demokrat İdeoloji, Türkiye’de Sosyal Demokrat İdeoloji, Örgütlenme ve Dayanışma Anlayışı, Evrensel İnsan Hakları, Kadın Erkek Eşitliği, Basın Özgürlüğü, Dünyada İz Bırakan Devrimler, Çalışma Hayatı, Emek ve Sendikalar ile Atatürk’ü Anlamak konularında atölye çalışmaları ve teorik dersler veriliyor.

Başvuruların, CHP Parti Okulu’nun sosyal medya adresleri üzerinden gerçekleştirildiği ve Türkiye’nin dört bir yanından katılımcıların yer alacağı eğitim iki tam gün sürecek. Eğitime dair videolar ve röportajlar, CHP Parti Okulu’nun sosyal medya adreslerinden de takip edilebilecek.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.