15 Haziran 2021, Salı

CHP Vekillerden 128 Milyar Nerede? Pankartı

CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Sera Kadıgil ve Mahmut Tanal 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ‘128 milyar dolar nerede?’ pankartı astı.

Boğaziçi Köprüsü

Merkez Bankası’nın döviz rezervlerinde kaybedilen 128 milyar doların nerede olduğu sorusunu gündemde tutmak için astıkları pankartlar indirilen CHP bu kez İstanbul’da 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde eylem yaptı. CHP milletvekilleri Ali Mahir Başarır, Sera Kadıgil ve Mahmut Tanal 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 450 metrekarelik “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartı astı.

CHP’li milletvekilleri köprüye pankart astığı görüntülerini sosyal medya hesaplarından paylaştı. Köprüye pankartın asıldığını gören polis ekipleri milletvekillerinin yanına gelerek pankartın kaldırılmasını istedi.

‘PANKARTIMIZI KAPTIRMADIK’


Mahmut Tanal, ANKA Haber Ajansı’nın soruları üzerine güvenlik görevlilerine pankartı teslim etmediklerini bildirirken, “Süleyman Demirel şapkayı kaptırmazdı. Biz de pankartımızı kaptırmadık. Mülkiyeti bize ait. Başka eylemlerde de kullanırız. O nedenle polisin almasına izin vermedik, kendimiz topladık aldık” dedi.

(ANKA)

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP, Adana’da KHK’lılarla Buluşuyor

Cumhuriyet Halk Partisi KHK’lılar ile 35 ilde gerçekleştirmeyi planladığı toplantılardan ikincisini 15 Haziran Salı günü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir