26 Ekim 2021, Salı

CHP’li Altay’dan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a Tepki: Allah’tan Kork

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, sosyal medya düzenlemesi çağrısında bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a tepki göstererek “Senin rehberin Erdoğan değil, senin rehberin Kur’an” dedi.

Sosyal medya düzenlemesine ilişkin herkesin konuştuğunu ifade eden Altay şunları söyledi;

Çavuşoğlu: Kabil Havalimanı ile ilgili Katar ve ABD ile birlikte çalışıyoruz
Çavuşoğlu: Kabil Havalimanı ile ilgili Katar ve ABD ile birlikte çalışıyoruz
“Diyanet İşleri Başkanımız bugünlerde çok konuşuyor. Biz dinimize ve diyanetimize saygılı bir milletiz. Diyanet İşleri Başkanı’nın oturduğu koltuğun gereklerine uygun davranışlar içinde kalması milletimizin beklentisidir. 30 Ağustos’ta içinde Atatürk olmayan bir duanın altında Diyanet İşleri Başkanı’nın imzası vardır. Biz söyleyince kızıyorlar. Bunların Allah’ın tahsildarlığına soyunmak gibi yaklaşımları da var ama bu memlekette ‘Allah’tan kork’ denecek son kişi Diyanet İşleri Başkanı’dır ama son zamanlardaki uygulamalarına baktığımızda ona sadece şunu derim; Allah’tan kork; senin rehberin Erdoğan değil senin rehberin Kur’an.”

‘Seher Vakti Buluşmaları’ programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sosyal medyaya yasal düzenleme çağrısında bulunmuştu.

Erbaş, “Sosyal medyanın kullanımıyla alakalı hukuki çerçeveyi belirleyecek yasal bir mekanizmanın ihdası ve güçlü bir bilincin inşası, ötelenemez bir zorunluluk olarak karşımızda durmaktadır” demişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Erdoğan: Büyükelçilerin açıklamaları doğrudan ülkemizin egemenlik haklarını hedef almıştır

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yapıyor. Erdoğan’ın açıklamlarından …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir