21 Haziran 2021, Pazartesi

CHP’li Özel: Süleyman Soylu, FETÖ’nün B Planıydı

CHP’li Özgür Özel, İçişleri Bakanı Soylu’nun Cemaat-AKP kavgasının başladığı dönemde Gülen’in B planı olduğu iddiasında bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halk TV’de katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin dikkat çeken iddialarda bulundu.

“Fethullah Gülen Cemaati ile AKP’nin etle tırnak gibi olduğu günler bitmiş, Recep Tayyip Erdoğan dershaneler üzerinden meydan okumuş ve Fethullah Gülen Cemaati’nin bir B planına ihtiyacı var” diyen Özel, “O B planı olarak Süleyman Soylu’nun sürekli Fethullahçılar tarafından refere edildiğini, hep bir üst göreve teşvik edildiği görüyoruz. Ve Süleyman Soylu’nun Fethullahçılarla kurduğu ilişki, eski Fethullahçılarla gözaltına alınanla, tutuklu olanlarla kurduğu ilişki… O kişilerin daha sonra sihirli değnek değmişcesine, bazı yerlerden sıyrılıp kendilerini kurtarmalarını gördükçe bu iddialar boş bir iddia değil” ifadesini kullandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Uzmanından Uyarı: Aşırı Steril Ortam Bağışıklık Sistemini Zayıflatabilir

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Serpil Mızrakçı, ortamın aşırı steril edilmesinin alerjik hastalıkların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir