16 Ekim 2021, Cumartesi

CHP’li Taşkın: Kötü Çocuğa Paçayı Kaptırırsanız Canınızı Daha da Fazla Yakar

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddiaları için “Türkiye’nin temizlenme ihtiyacını bu iktidar göremezse toplum bu yetkiyi bize verecektir. Kötü çocuğa paçayı kaptırırsanız canınızı daha da fazla yakar” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşkın, Tekirdağ Kent Konseyi’nin konuğu olarak bulunduğu Tekirdağ’da partisinin il başkanlığını da ziyaret etti.

İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Kadın Kolları Başkanı Nurten Kontar, Tekirdağ Kent Konseyi Başkanı Yücel Ayaz ve partililerin karşıladığı Taşkın, hakkında yakalama kararı olan Sedat Peker’in açıklamalarını değerlendirdi.

Taşkın, “Biz, bu mafya-siyaset-ticaret şeytan üçgeninden ülkemizi çıkarmak zorundayız. Siyaset, çatışmaların barışçıl unsurlarla çözümlendiği kutsal bir yerdir. Siyaset savaşın alternatifidir. Siyaset, insanların kanı dökülmesin diye keşfettiği bir mecradır” dedi.

“SUÇ ÖRGÜTLERİ İŞİN İÇİNE GİRDİĞİNDE HERKES KAYBEDER”

Taşkın sözlerini şöyle sürdürdü:

“Suç örgütleri bu işin içine girdiği zaman aslında herkes bundan kaybeder. Aslına her musibet bir fırsattır. Türkiye’nin bu temizlenme ihtiyacını bu iktidar toplum bu yetkiyi bize verecektir. Mafyanın muhalifi, muarızı olmaz. Mafyanın iyisi kötüsü olmaz. Alın terine yaslanmayan her yaklaşıma mesafe koymak gerekir. Herkes bilir; çocukluğumuzda misket oynarken öğrendiğimiz bir şey var. Kötü çocuğa paçayı kaptırırsanız canınızı daha da fazla yakar. Hayat bize bunu fazlası ile öğretiyor.”

ANKA

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Sedat Peker’in İddianamesi Tamamlandı: 5 Ayrı Suçtan Hapsi İstendi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun ‘Sedat Peker ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir