3 Aralık 2021, Cuma

CHP’nin 3 Eski Genel Başkanından Erdoğan Hakkında Suç Duyurusu

Eski CHP Genel Başkanları Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın; AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta grup toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ait görüntüleri yayınlatması nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

22 Nisan 2019’da Çubuk’taki asker cenazesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleşen saldırının görüntüleri, geçtiğimiz hafta AKP Grubu toplantısında yayınlandı.

Videonun yayınlanmasının ardından CHP’de genel başkanlık yapmış olan Altan Öymen, Hikmet Çetin ve Murat Karayalçın, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hakkında suç duyurusunda bulunmak için adliyeye gitti. Hikmet Çetin Azerbaycan’da olduğu için adliyeye gelmezken, Murat Karayalçın ve Altan Öymen’e Çağlayan Adliyesinde Avukat Turgut Kazan eşlik etti.

ADLİYE ÇIKIŞINDA KONUŞTULAR

Adliye çıkışında konuşan Karayalçın, “Sayın Erdoğan’ın grup toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapılan saldırıyla ilgili olarak göstermiş olduğu video ve yaptığı konuşma tepkiye neden oldu. Açıklamasının savcılık tarafından ciddi bir şekilde değerlendirilmesini içtenlikle umuyorum” dedi. Avukat Turgut Kazan ve Altan Öymen de Karayalçın’dan sonra suç duyurusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suç duyurusu dilekçesinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘tehdit’, ‘siyasi hakların engellenmesi’, ‘suçluyu övme’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlarının işlendiği ve bu suçlarından dava açılması talep edildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fahrettin Altun: ‘Doğalgaz Çıkarınca Döviz İhtiyacımız Düşecek’

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türkiye’nin ‘doğalgaz’ çıkarmaya başlamasıyla döviz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir