16 Ağustos 2022, Salı

Çin’den Türkiye’ye Gelen Aşı Dozu Sayısı Açıklandı

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, katıldığı CNN Türk yayınında Çin’den Türkiye’ye şimdiye dek kaç doz aşı gönderildiğini açıkladı.

Çin Ankara Büyükelçiliği Elçi Müsteşarı Cheng, “Bugüne kadar Türkiye’ye 27 milyon doz Sinovac aşısı gelmiştir” açıklamasını yaptı.

CNN Türk’te Semiha Şahin’in sorularını yanıtlayan Cheng, “Geçen sene Aralık ayından beri Çin aşısı Türkiye’ye gelmeye başlamıştı. Şu anda bir rakam vermek istiyorum, şu an itibariyle bugüne kadar Türkiye’ye 27 milyon doz Sinovac aşısı gelmiştir. Bu rakam şu anda Çin’in yabancı ülkelere verdiği en yüksek miktardır. Çin şu ana kadar en çok Türkiye’ye aşı vermiştir” dedi.

Ortak üretime ilişkin soruya ise Cheng “Çin ve Türkiye arasında aşı konusunda iş birliği öteden beri yürütülüyordu. Faz 3 çalışmalarımız oldu burada. Geçtiğimiz günler içinde de Sinovac aşısı ürünleri büyük miktarda Türkiye’ye getirilmişti, burada şişelenerek hazır ürün haline getirilmiştir. Bu tür işbirliği zaten ortak üretim anlamına geliyor. Bunun devamının geleceğini de düşünüyorum” yanıtını verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Cari Açık Son 52 Yılın Zirvesinde

Merkez Bankası verilerine göre cari açık son 52 ayın zirvesinde. Mayıs ayı cari açığı ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.