22 Ocak 2022, Cumartesi

Cumhuriyet Emekçileri’nden Cumhuriyet Yönetimine Çağrı: Aykut Küçükkaya İle İlgili Kararı Geri Çekin

KOZMOPOLİTİK/ Cumhuriyet Gazetesi’ndeki sendikalı çalışanları işten çıkarılmasının ardından yaşanan krizinin yankıları hala sürüyor. Gazete emekçileri, Aykut Küçükkaya’nın işe geri dönmesi için basın açıklaması gerçekleşti. Açıklamada “Cumhuriyet Yönetimine, Aykut Küçükkaya’ya ilişkin kararını geri çekmeye çağırıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Emekçilerinin basın açıklaması şöyle:

“Cumhuriyet gazetesi yönetiminin sendikal süreç devam ederken, haksız bir şekilde işten çıkardığı 8 çalışma arkadaşımızla dayanışma için istifa eden Genel Yayın Yönetmenimiz Aykut Küçükkaya’nın gazetesiyle bağı dün itibariyle koparıldı. Bu süreçte görüşmeler yaptığımız vakıf ve gazete yönetimi, Küçükkaya’nın istifasının kabul edilmediğini, Cumhuriyet’te kalacağını açıklamışlardı. Ancak ne yazık ki dün itibarıyla tüm bu sözlerin yerine gelmediğini büyük üzüntüyle öğrendik. Küçükkaya’nın emekten yana tavrı nedeniyle cezalandırılması bizleri derinden yaraladı.


İŞTEN ÇIKARILANLARIN BİR BÖLÜMÜ GÖREVE İADE EDİLMEDİ’

Ayrıca, genel yayın yönetmenimizin istifası ve Cumhuriyet okurlarının güçlü tepkisi üzerine işten atılma kararları iptal edilen 8 çalışma arkadaşımızın bir bölümü de görevlerine iade edilmedi.


‘AYKUT KÜÇÜKKAYA’YA İLİŞKİN KARARI GERİ ÇEKMEYE ÇAĞRIYORUZ’

Cumhuriyet yönetimini, Cumhuriyet gazetesinin ilkelerine sonuna kadar bağlı olan, araştırmacı gazeteciliği ile isim yapmış Aykut Küçükkaya’ya ilişkin kararını geri çekmeye çağırıyoruz. Cumhuriyet’in değerleriyle gelecek kuşaklara taşınması, ülkemiz tarihi bir süreçten geçerken, hepimizin en önemli görevidir. Cumhuriyet emekçisinin haksızlığa karşı her daim güçlü duruşu devam edecektir.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP Heyeti, Gülistan Doku’nun Ailesini Ziyaret Etti

CHP heyeti, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir