16 Ocak 2022, Pazar

Cumhuriyet Gazetesinde Yeni İstifalar

Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınması kararına tepki gösteren Cumhuriyet çalışanları bir açıklama yapmış ve yönetime çağrıda bulunmuşlardı.

Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’dan Aykut Küçükkaya’nın yeniden göreve getirilmesi yönünde bir açıklama gelmeyince Yayın Koordinatörü Serkan Ozan, Yazı İşleri editörü Cafer Kurt, muhabir Hazal Ocak, yazar Mustafa Kemal Erdemol, portal sorumlu haber müdürü Ozan Alper Yurtoğlu, Görsel Yönetmen Münevver Oskay ve editör Bilal Çelik gazeteden ayrıldıklarını açıklamıştı.

Medya Radar’ın haberine göre, Haber Merkezi Müdürü Murat Hantaş, Yazı İşleri Politika Editörü Alper İzbul, Gece Yazı İşleri Müdürü Ayça Demir ve birinci sayfa editörü Murat Ataş da gazeteye veda etti.

İstifa sayısının Cuma gününe kadar 20’yi bulacağı ileri sürüldü.

ANADOLU’DAN 6 İSİM DAHA YOLLARINI AYIRDI

Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın görevden alınması kararına tepki gösteren 6 Anadolu muhabiri gazete ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Emek mücadelesinde gazete çalışanlarının yanında yer alan Aykut Küçükkayı’yı selamlıyoruz… Cumhuriyet emekçileri ile yaşayacaktır. Emeğe saygının olmadığı yerde bizim bulunmamız mümkün değildir.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bizler Anadolu muhabirleri olarak son dönemde gazetemiz Cumhuriyet’te yaşananları üzüntüyle izliyoruz.

Biliyoruz ki emek en yüce değerdir, Cumhuriyet Gazetesi de emekten yana bir gazete olarak biliniyor…

Bugüne kadar biz Anadolu muhabirlerine hiçbir telif hakkı ödenmeden görev yaptık. Geçmişte ödenen telif haklarımız gerekçesiz bir şekilde kesildi. Anayasal haklarını kullanan gazete emekçileri işten atıldı. Şu an 20’ye yakın gazete emekçileri işsiz.

Emek mücadelesinde gazete çalışanlarının yanında yer alan Aykut Küçükkayı’yı selamlıyoruz…

Cumhuriyet emekçileri ile yaşayacaktır.

Aşağıda imzaları bulunan bizler, emeğin saygınlığı gereği bugünden itibaren Cumhuriyet ile yollarımızı ayırıyoruz.

Emeğe saygının olmadığı yerde bizim bulunmamız mümkün değildir.

Ali Ayaroğlu-Zonguldak, Abidin Yağmur-Mersin, Mehmet Menekşe Amasya, Faruk Kırtay-Yalova, Şavaş Kalkan-Tokat, Seyfettin Mete-Çorum”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir