16 Ocak 2022, Pazar

Cumhuriyet’te Yaprak Dökümü Sürüyor… Bir İstifa Daha

Cumhuriyet gazetesinde Aykut Küçükkaya ile yolların ayrılmasının ardından gelen istifa haberlerine bugün bir yenisi daha eklendi.

Cumhuriyet’in başarılı yargı muhabiri Seyhan Avşar, twitter hesabından yaptığı açıklama ile gazeteye veda ettiğini duyurdu.

Veda mesajında “Aykut Küçükkaya ve ayrılan diğer arkadaşlarım olmadan yoluma devam etmem mümkün değil” ifadelerine yer veren Avşar, Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’a da göndermede bulundu.

DEVAM ETMEM MÜMKÜN DEĞİL
İşte Seyhan Avşar’ın veda mesajı;

Bir yaz günü büyük bir heyecanla kapısından girdiğim Cumhuriyet’e 6 yıl sonra soğuk bir kış günü heybemde bolca dava ile veda ediyorum.

Çalışmaya başladığım ilk günden bugüne beni destekleyen, iyi bir insan olmadan iyi bir muhabir olunamayacağını her daim öğütleyen Aykut Küçükkaya ve ayrılan diğer arkadaşlarım olmadan yoluma devam etmem mümkün değil.

Gazetem adına ise gerçekten üzgünüm. Cumhuriyetin editoryal bağımsızlığı bir vakıf başkanının iki dudağının arasında olmamalı. Şimdiye kadar muhabiri olarak bu duruma karşı boyun eğmedim, bundan sonra da bir okuru olarak yanlış bulduklarımı söylemeye devam edeceğim.

Hoşça kal Cumhuriyet. İsmini ve içeriğini yıpratmalarına izin verme.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir