3 Aralık 2021, Cuma

Davutoğlu: Berat Albayrak’ın Arkasında Bahçeli Durdu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli’nin geçmişte Süleyman Soylu ve Berat Albayrak’ın görevden alınmaması için devreye girdiğini anlattı. Davutoğlu, bazı Bakanların görevden alınmasını MHP lideri Devlet Bahçeli’nin engellediğini öne sürdü.

Cumhuriyet’ten aktarılan habere göre Flash TV’de konuşan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “gücü kaybetme korkusu” yaşadığını söyledi. Davutoğlu konuşmasının devamında, birçok AKP’li ismin Bakanlara ulaşamadığını ancak MHP’li milletvekillerinin çok rahat ulaştığını iddia etti. Davutoğlu ayrıca, Bahçeli’nin bazı bakanların görevden alınmasını engellediğini belirtti.

Davutoğlu şunları söyledi:

“Süleyman Soylu olayında… Sayın Bahçeli konuşana kadar bu Sedat Peker’in iddiaları sonrası Sayın Erdoğan’dan bir şey duydunuz mu? Sayın Bahçeli, ‘İçişleri Bakanımızın arkasındayız’ dedikten bir gün sonra sanki mecbur kalmış gibi. Aynı şey diğer bakanlar için de geçerli, Berat Albayrak’ın arkasında Bahçeli durdu. Şimdi bunu kimse unutturamaz.

Türkiye’ye bu felaketi yaşatan damat bakanı en öven kimdir? Bahçeli’dir! Emin olun Ruhsar Pekcan’ın arkasında dursa Ruhsar Pekcan da bakanlığa devam edebilirdi.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fahrettin Altun: ‘Doğalgaz Çıkarınca Döviz İhtiyacımız Düşecek’

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türkiye’nin ‘doğalgaz’ çıkarmaya başlamasıyla döviz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir