24 Haziran 2021, Perşembe

Dilipak, Kendisi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül’ün yaptığı açıklamaların ardından başsavcılığa kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

İktidara yakınlığı ile bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan Taksim Camii ile ilgili olarak Hürriyet gazetesinde yer alan bir haberi paylaştı. Dilipak’ın “Şimdi bu nereden çıktı” ifadelerini kullanmasının ardından Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, Dilipak hakkında Twitter hesabından, “Türkiye’ye karşı bir uluslararası komplonun bir parçası olduğu kanaati oluşturmaya yönelik olarak BAE, Dubai, Bin Zayet ekseninde bir konumlanma işareti alıyorum” dedi.

KENDİSİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Dilipak, Karagül’ün açıklamasının ardından yaptığı açıklamadan yola çıkarak başsavcılığa kendisi aleyhinde suç duyurusunda bulundu. Dilipak, dava dilekçesinde Karagül’üN iddialarını ispat etmesini istedi, konunun MİT ve emniyetten araştırılması, adı geçen Ahmet Taşgetiren’in de incelenmesini talep etti.

Karagül’ün daha önce Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni olması dolayısı ile gazete arşivinde Dilipak aleyhine bilgi ve belge varsa onların da savcılığa celbi için gazetenin bağlı olduğu grubun yönetim kurulu başkanı ve CEO’sunun tanık olarak dinlenmesi de talep edildi.

Karagül, 22 Mayıs 2021 tarihinde Twitter heabından, “İçeride kurulan ‘cephe’nin muhafazakar ayağı; Abdurrahman Dilipak ve Ahmet Taşgetiren üzerinden mi yürütülüyor? Konuşmaları, yazıları, nefret sınırına varan üslupları, pozisyon alışları bireysel bakış farkının, muhalif olmanın çok ötesinde. Şaşırtıcı, merak uyandırıcı” demişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Merkez Bankası’ndan Repo İhalesi! 48 Milyar Lira

Merkez Bankası, 1 Temmuz vadeli ve 48 milyar lira tutarlı miktar yöntemiyle repo ihalesi açtığını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir