6 Aralık 2021, Pazartesi

DSÖ, Hindistan Varyantını, “Küresel Endişe Verici Varyant” Olarak Niteledi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Koronavirüs’ün Hindistan’da tespit edilen mutasyonunu “küresel endişe verici varyant” olarak niteledi. Hindistan varyantının daha hızlı yayıldığına dair başlangıç seviyesi çalışmalar bulunuyor. 

Reuters’ın aktardığı habere göre, Hindistan’da ilk olarak tespit edilen B.1.617 varyantı, DSÖ tarafından “küresel endişe verici varyant” olarak nitelendi. Varyantın yoğun bir şekilde takip edilip analiz edileceği belirtildi. 

DSÖ’nin Covid-19 teknik ekibinden Maria Van Kerkhove “Hindistan varyantının bulaşıcılığının arttığını sunan bazı erişilebilir bilgiler var” dedi. Kerkhove “Ön çalışmalar artan bulaşıcılık gösterse de bu virüs varyantıyla ilgili daha çok bilgiye ihtiyacımız var” dedi. DSÖ’nün önde gelen bilim insanlarından Soumya Swaminathan da varyantın bulaşıcılığını, oluşan hastalığın ağırlığını ve aşı olan kişilerin varyanttan etkilenip etkilenmediğini tespit için Hindistan’da araştırmalar yapıldığını söyledi. 

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

DİSK, İstanbul’da Miting Düzenleyecek

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, asgari ücret konusunda, DİSK’in, işçi sınıfının, emekçilerin taleplerinin en geniş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir