7 Temmuz 2022, Perşembe

Ekrem İmamoğlu “Üç Fidan”ı Andı

Üç Fidan’ın idam edilişlerinin üzerinden 49 yıl geçti. Denizler için sosyal medya hesabından bir anma mesajı paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İdamlarının yıl dönümünde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı rahmetle anıyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 49 yıl önce bugün idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan ile ilgili anma mesajı yayınladı.

Türkiye devrimci hareketinin önderlerinden Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın 6 Mayıs 1972 idam edilerek katledilişlerinin üzerinden 49 yıl geçti.

Denizlerin idam edilişinin 49. yıl dönümünde sosyal medya hesabı üzerinden anma mesajı yayınlayan Ekrem İmamoğlu mesajında, “Tam bağımsız Türkiye için mücadele edenlere; fikri hür, vicdanı hür gençlere selam olsun. İdamlarının yıl dönümünde Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı rahmetle anıyorum. #6Mayıs1972” ifadelerine yer verdi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.