25 Haziran 2022, Cumartesi

Emniyet’ten Gaz Kapsülü İçin İhale İlanı

Emniyet; gaz kapsülü, sis fişeği ve kalkan almak üzere ihale düzenledi.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü yüzbinlerce gaz kapsülü almak üzere hazırlığa başladı. Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Emniyet’e bağlı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, farklı tiplerde biber gazı kapsülü, sis fişeği ve kalkan alımı için ihale ilanları yayımladı.

Yarın düzenleneceği belirtilen ihaleyle, Emniyet’in 500 bin adet 40 milimetrelik gaz fişeği ve 40 milimetrelik sis fişeği alımı yapacağı belirtildi. Gaz ve sis fişeklerinin belirlenen takvim doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Ankara’daki merkez depolarına teslim edilmesi istendi.

BirGün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre Emniyet’in 7 Nisan’da ise 8 bin adet şeffaf büyük boy kalkan alımı için ihale düzenleyeceği, 8 Nisan’da da 50 bin adet “Dumanla yayılan el tipi gaz bombası” alacağı belirtildi.

SONUÇLAR AÇIKLANMIYOR

Savunma, güvenlik veya istihbarat alanlarıyla ilgili ya da gizlilik içinde yürütülmesi gereken ihaleler Kamu İhale Yasası’na tabi olmadığı için ihalelerin sonuç ilanları açıklanmıyor. Bu tür ihalelerin sadece ilanı yayımlanırken ihalelerin hangi şirkete ve kaç milyon TL’ye verildiği gizli tutuluyor.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu: Bir Yüzükle Yola Çıkanlar, Bugün Milletin Celladı Haline Geldi

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenlediği ‘Milletin Sesi’ mitingine vatandaşlar akın etti. CHP lideri Kılıçdaroğlu, mitingte yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.