22 Ocak 2022, Cumartesi

“Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde erken seçim kararı çıktı”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Erdoğan-Bahçeli görüşmesinden erken seçim kararı çıktığını belirterek 19 Haziran’da seçim olacağını iddia etti.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Erdoğan-Bahçeli görüşmesinden erken seçim kararı çıktığını iddia etti. Özdağ, 19 Haziran’da seçim olacağını öne sürdü.

TELE 1 ekranlarındaki Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programında konuşan Özdağ, 6 partinin güçlendirilmiş parlamenter sistem tartışmasını nihayete erdirdiğini söyledi.

Bu hafta içerisinde kamuoyu ile paylaşmak için bir kitapçık yayınlanacağını belirten Özdağ, yayınlanacak kitapçıkta ‘cumhurbaşkanı nasıl seçilecek, güçlendirilmiş parlamenter sistemde kuvvetler ayrılığı nasıl oluşacak’ gibi soruların da yanıtlanacağını ifade etti.

“TÜRKİYE’DE BASKIN SEÇİM OLACAK”

Özdağ, açıklamasının devamında yayınlanacak kitapçıkta parlamenter sistemde nasıl bir ekonomik modelin izleneceği de anlatılacağını söyledi.

Özdağ, erken seçim tartışmaları konusunda da iddiada bulundu. Özdağ, “Geçen aylarda Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin görüşmesinde 19 Haziran’da seçim kararı aldılar” dedi ve ekledi: “Benim tahminimce ve aldığımız duyumlarca da bu şekilde. Türkiye’de bir baskın seçim olacak.”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

CHP Heyeti, Gülistan Doku’nun Ailesini Ziyaret Etti

CHP heyeti, 5 Ocak 2020 tarihinden bu yana kayıp olan üniversite öğrencisi Gülistan Doku’nun ailesini …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir