18 Ocak 2022, Salı

Erdoğan: Bir Yandan Da Gözümüz Uzayda

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, yerli istihbarat gemisi TCG-Ufuk’un hizmete alım töreninde konuşuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Hamdolsun bugün insansız hava kara deniz araçlarından helikopterlere silah ve mühimmatlardan füzelere kadar çok geniş bir yelpazede ihtiyacımız olan sistemleri yerli milli olarak tasarlıyor üretiyor ve kullanıyoruz. Türk savunma sanayi ürünlerini kullanan ülke sayısı da her geçen yıl artıyor. Savunma ve havacılık ihracatımızın bu yıl sonunda 4 milyar doları aşmasını bekliyoruz. Geçmişin eksiklerini giderdik bugünün hazırlığını zaten yapıyoruz artık aktif savunma anlayışıyla ülkemizi geleceğin harp ortamına hazırlıyoruz.

“Bir yandan da gözümüz uzayda. Uzay alanında da gerek fırlatma sistemleri gerekse uydu sistemleri geliştirmeye yönelik çalışmalarımız sürüyor.

“Ayrıca envanterimizde bulunan birçok deniz aracımız günün şartlarına uygun şekilde son teknolojiler eklenerek modernize ediliyor. Bu deniz araçlarımızın silah radar ve muhabere ve elektronik sistemleri yerli ve mili ürünlerle donatılıyor. Geçtiğimiz yıl bugünlerde ambargolar sebebiyle dışarıdan temin edemediğimiz her bir sistemin alternatifini ürettiğimiz i sınıfı fırkateynlerimizin ilki olan İstanbul’u denize indirmiştik. Bugün hizmete sunacağımız ülkemizin ilk yerli istihbarat gemisi Ufuk da milli mühendislik kabiliyetleriyle inşa edildi. Ülkemiz hali hazırda bir savaş gemisini milli olarak tasarlayan inşa eden ve idamesini geçekleştirebilen 10 ülke arasında yer alıyor.

“Önümüzdeki iki yılda donanmamızı daha da güçlendiriyoruz.

“Yeni tip deniz altılarımızla denizde ikbal ve muharebe destek gemimizle denizlerimizde çok daha güçlü ve caydırıcı olacağız.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Öztrak’tan Erdoğan’ın Sözlerine Gönderme: Aman Herkes Cüzdanına Sahip Çıksın!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı konuşmada sıklıkla söylediği ‘faiz sebep, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir