17 Ocak 2022, Pazartesi

Erdoğan CHP’li Belediyeleri Hedef Aldı: Bizim Yaptığımız İşleri Kendilerine Mal Ettiler

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan belediye başkanları toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan, “Kuluz kul, eninde sonunda gideceğimiz yer toprak. Ben 1.85 boyundayım dolayısıyla mezarım da ona göre büyük olacak, diğerleri düşünsün. Takdiri ilahi neyse o olacak. Onu kimsenin değiştirmeye gücü yetmez. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. Onun için sizlerden ricam teşkilatlarımızın ahenk içinde çalışması konusunda vereceğiniz katkılardan dolayı en büyük şükranlarımı sunuyorum. Hiçbirinizin size olan güvenimi itimadımı umudumu boşa çıkarmayacağınıza yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Muhalefet belediyelerini hedef alan Erdoğan, “Bir yığın yalanla, cilayla bizim yaptığımız işleri kendilerine mal ederek idare ettiler. İstanbul’da Ankara’da bunu yaptılar. İkinci yıl artık makyajlar dökülmeye hakikatler ortaya çıkmaya başladı. Emin olun önümüzdeki yıldan itibaren bunların insan içine çıkacak yüzleri varsa kalamayacaktır. Gerçi balık baştan kokar, misali genel başkanlarına bakıp belediye başkanlarının akıbetini kestirmek mümkündür” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin eleştirilerde bulunan Erdoğan, “Namuslusun ya önce sen namuslu isen bunun bir gereğini yap bakalım. Ne oldu? Bunun yerine de çoğu kim, ne olduğu belli olmayan bir kısmı terör örgütleriyle iltisaklı çıkan 45 bin kişiyi belediyeye doldurdular. Bu tablo CHP genel başkanının namusunun kendi belediyesi tarafından ayaklar altına alındığının ifadesi değil de nedir?” ifadeleriyle sözlerine devam etti.

Erdoğan ardından AKP’li belediyelere şöyle seslendi:

“Biz de istişare toplantılarıyla sizlerle zaman zaman bir araya geliyoruz. Son dönemde başlatılan gençlik faaliyetlerimizi de önemli bir adım olarak görüyorum. Ankara’da açtığımız gençlik festivali örnek bir çalışma olmuştur. Tespit ettiğimiz yanlışları affetmediğimiz gibi hayata geçirilen güzel faaliyetlerini de takdir ediyor ve takip ediyoruz. 2019 seçimlerinden bu yana AK Parti saflarına diğer partilerden 40 başkanın katılmış olması aramızda oluşturduğumuz bu güzel iklimin diğerlerini de etkilediğine işaret ediyor. İstişare toplantılarımız aynı zaman tecrübe aktarımı daha iyiye ulaşmak için fikir alışverişi yapma zeminidir. Bir süre önce küresel iklim değişikliğinin insanlığı giderek tehdit ettiği gerçeğini göz önünde bulundurarak 2053 vizyonumuza yeşil kalkınma devrimini oturttuğumuzu açıkladık. Pek çok başlık belediyelerimizi de ilgilendiriyor. Sizleri bu hususta özellikle önem vermeye gerekli hazırlıkları bir an önce yapmaya, yeşil kalkınma devrimimizi desteklemeye davet ediyorum.”

Erdoğan ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni de hedef aldı. “Ana muhalefetin başındaki zat nerenin milletvekili, İzmir’in belediyesi kimde? Onlarda. Buradan sesleniyorum yahu İzmir’de acaba o kaçak yapılaşmanın olduğu bölgelerde o gecekonduların olduğu bölgelerde belediyeniz acaba nerede bir kentsel dönüşüm değişim projesi uyguladı?” diyen Erdoğan, “Ama bunu burada benim konuşmam yetmiyor bunu benim İzmir teşkilatımın orada kapı kapı dolaşarak bunları da işaret ederek CHP’nin belediyecilik anlayışı budur bakın bir kentsel dönüşüm projesi yok, bir deprem yaşandı burada bütün bu yapılaşmaları biz yaptık, AK Parti bu ana muhalefet bu” dedi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İBB Duyurdu: ‘Askıda Fatura’da Ödemeler 44 Milyonu Aştı

İBB’nin ihtiyaç sahipleri için başlattığı ‘Askıda Fatura’ uygulamasında ödenen su, elektrik ve doğalgaz faturası miktarı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir