3 Ağustos 2021, Salı

Erdoğan, Taksim Camii’nin Resmi Açılışında Gezi’yi Hedef Aldı

Taksim Camii’nin resmi açılış töreni AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada “Harekete geçtiğimizde karşımızda Gezi olaylarını bulduk” diye konuştu.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazıyla  birlikte açılışı yapılacak olan Taksim Camii’ne geldi. Caminin açılışı öncesi Taksim Meydanı ve cami çevresine Isparta Belediyesi’nden gelen gül suyu sıkıldı. Taksim Camii’nde ilk ezan okundu.

Taksim Meydanı’nda namaz kılmak isteyen yurttaşların oluşturduğu kalabalık yine bilindik görüntülerin çıkmasına neden oldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ‘İslam’ın Yeryüzündeki Mührü Camiler ve Fethi İstanbul’ başlıklı cuma hutbesini okudu. Ali Erbaş, “Bu ulu mabetten doya doya istifade edeceksiniz inşallah. Gözümüz aydın olsun. Aziz kardeşlerim, bugün bir vuslat günündeyiz” diye konuştu.

“TAKSİM’İN ÇOCUĞUYUM BAŞKANIM”

Sur Yapı Başkanı Altan Elmas, “Taksim’in çocuğuyum başkanım. Dedem Erzincan’dan geldi buraya, ben de burada doğdum. Babalarım, amcalarım esnaflık yaptılar. Hep ıslandık burada, güneşin altında yandık. Ama elhamdülillah, sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde davamız bugünleri de gördük” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, açılışta yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“BİZ BAŞKA BİR YERİN ÇOCUĞU DEĞİLİZ”

Bu güzel eserin inşasına üstlenen Sur Yapı’nın sahiplerine başta olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum. Altan Elmas az önce ‘Ben Taksim’in çocuğuyum’ dedi. Sen buranın çocuğusun da biz başka bir yerin çocuğu değiliz. Ben de Kasımpaşa’nın çocuğuyum. Buralarda çok gezdik.

“KARŞIMIZDA GEZİ OLAYLARINI BULDUK”

Milletimize verdiğimiz sözlerden biri de bu caminin inşasını gerçekleştirmekti. Ancak 28 Şubat süreci ve sonrasındaki gelişmeler sebebiyle o dönem bu sözümüzü yerine yetiremedik. Aynı amaçla Başbakan olarak tekrar harekete geçtiğimizde ise karşımızda Gezi olaylarını bulduk.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Japonya’da Ortalama Yaşam Süresi 8 Yıldır Uzuyor

Japonya’da 2020 yılında hem erkek hem de kadınların ortalama yaşam süresinde son 8 yılın rekoru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir