26 Ocak 2022, Çarşamba

Erdoğan Ürdün Kralı ve Kuveyt Emiri ile Görüştü

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefon görüşmesi yaptı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamalarda iki görüşmede de İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarının ele alındığı kaydedildi.

Erdoğan’ın Ürdün Kralı 2. Abdullah ile yaptığı görüşmede “İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarının muhatabının tüm Müslümanlar olduğunu”, “bu saldırıları durdurmak için Türkiye ve Ürdün’ün birlikte çalışmasının önemli olduğunu” belirttiği kaydedildi.

Erdoğan’ın Kuveyt Emiri ile görüşmesine ilişkin ise “uluslararası camianın bu saldırılara güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi ve Filistin’e destek olunması için Türkiye ve Kuveyt’in birlikte çalışmasının önemli olduğunu” belirttiği kaydedildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Instagram’ın Sevilen Özelliği Twitter’a Geliyor

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter, Instagram’ın sevilen ‘Yakın Arkadaşlar’ özelliğinin benzeri üzerinde çalışıyor. Eğer özellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.