18 Mayıs 2022, Çarşamba

Erdoğan’ın Kanal İstanbul İnadı Sürüyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, uzmanların şiddetle karşı çıktığı Kanal İstanbul projesi hakkında verdiği yeni mesajında, “Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz” dedi. 104 emekli amiralin Montrö Bildirisi’ne ilişkin de konuşan Erdoğan, “Ben de şu anda cumhurbaşkanı olarak bu ordunun başkomutanıyım. Siz 104 emekli olarak böyle bir açıklamayı nasıl yapıyorsunuz? Çok bu işi seviyorsanız kalkarsınız siyasete soyunursunuz” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı içindeki ‘Millet Kütüphanesi’nde ‘seçilen gençler’ ile söyleşi yaptı.

Kanal İstanbul hakkındaki bir ‘soruya’ yanıt veren Erdoğan, “Burada kendi bağımsızlığımızı, kendi egemenliğimizi tamamen tesis ettiğimiz bir eser kazandırıyoruz” dedi.

Erdoğan sözlerini, “İstanbul büyük zenginliğe kavuşmuş olacak, İstanbul Boğazı da çevrecilik açısından ciddi manada rahatlayacak” diye sürdürdü.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.