3 Aralık 2021, Cuma

Erk Acarer’den Soylu’nun Sigorta Şirketi İle İlgili Belge Paylaşımları

Gazeteci Erk Acarer, sosyal medya hesabından Süleyman Soylu’nun sigorta şirketi Engin Sigorta ile ilgili belgeleri bir tweet zinciri ile paylaştı.

Gazeteci Erk Acarer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilişkin bir takım iddialarda bulundu.

Sosyal medya hesabından tweet zinciri şeklinde paylaşımlarda bulunan Acarer, Soylu’nun sigorta şirketinin devletteki gücünü tarif ederken “Soylu Devleti sigortalamış” ifadesini kullandı.

Erk Acarer’in belgeriyle yaptığı paylaşımlar şöyle oldu:

”Engin Sigorta Gururla sunar… (Bilgisayardan alınan görsel bana ait, sonra şey olmasın)

Meseleler şöyle gerçekleşmişti: Peker, Soylu’nun şirketi Engin Sigortayı anlatmıştı:Şirketin yüzde 5 bin 700 büyümüş. 57 kat büyümüş. Erdal baba araba getirdiğinde 20 sene önce, sigortalattığında ‘Erdal baba’ diyordun. Şimdi Erdal Baba lazım değil ki… Bütün holdingler sende.”

CHP Grup Başkanevkili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ait sigorta şirketinin “Devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarında sigortacılık yaptığını” iddia edip, “Soylu’nun sigorta şirketi 5 yılda kârını 53 kat arttırdı” ifadelerini kullanmıştı.

Soylu’nun şirketi ise şöyle bir açıklama yapmıştı.

Oysa…

Birkaç ay önce yazdığımız yazıda, Engin Sigorta’nın hacklendiğini yazdık. Bunun dışında önemli olan Sigortacılık faaliyetlerinin aslında aracılık faaliyetleri olduğu ifadeleriydi…

Şimdi aracı ya da komisyoncunun bazı ‘paravanlarını’ görelim:

Acarer, son olarak Süleyman Soylu’yu etiketleyerek şunları paylaştı:

“Kapanış…Komisyoncuların getirdigi primlerin hesap özeti,paylaşılan komisyonlar. Devlet kurumları ve tanıdık isimlerin olduğu liste! Hacklenen E.S. ve sızan bilgiler.Size Eylül’de hacklendiğinizi söylemiştik. Dikkatli olun, bilgiler kötü kişilerin eline geçebilir!”

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Fahrettin Altun: ‘Doğalgaz Çıkarınca Döviz İhtiyacımız Düşecek’

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Türkiye’nin ‘doğalgaz’ çıkarmaya başlamasıyla döviz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir