28 Ekim 2021, Perşembe

‘Esad’dan Kılıçdaroğlu’na Davet’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Suriyeli sığınmacılara ilişkin açıklaması sonrası Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Kılıçdaroğlu’na bir çağrıda bulunduğu öne sürüldü.

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, KRT TV’deki Şimdiki Zaman programında Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın Kılıçdaroğlu ile temas kurduğunu öne sürdü.

“Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu’na bir haber yolladı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun son yaptığı açıklamadan sonra…” diyen Yarkadaş, “Sayın Genel Başkan ne dedi? ‘Suriyelileri biz kendi istekleri ile memleketlerine göndereceğiz’ dedi. Altını çiziyorum, ‘kendi rızaları ile’, otobüse doldurup zorla değil. Bunu yapabilmeniz için Suriye ile oturmanız lazım. Terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek için de oturmanız lazım. Benim edindiğim bilgi; Beşar Esad Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının ardından, açıklamanın tamamını tercüme ettiriyor ve CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, ‘Buyrun gelin bu konunun ayrıntılarını konuşalım’ diyor” iddiasında bulundu.

Yarkadaş, Kılıçdaroğlu’nun bu çağrıya henüz yanıt vermediğini söyledi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Almanya’da Enflasyon 28 Yılın Zirvesinde

Almanya Federal İstatistik Ofisi (Destatis), fiyat artışlarına ilişkin ekim ayı öncü verilerini açıkladı. Buna göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir