14 Haziran 2021, Pazartesi

Ezgi Mola’ya ‘Musa Orhan’ Davası

İpek Er’e cinsel saldırı davasında yargılanan Musa Orhan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla oyuncu Ezgi Mola’ya dava açıldı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar girişiminde bulunan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta, Siirt’te görevli jandarma Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu yazmıştı.

Orhan hakkında, “nitelikli cinsel saldırı” suçundan dava açılırken, sanığın tutuksuz yargılanmasına yönelik karar büyük tepki çekmişti.

Oyuncu Ezgi Mola, duruma sosyal medya hesabından tepki göstererek, “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” paylaşımında bulunmuştu.

Musa Orhan’ın avukatı Mehmet Erkan Akkuş, Mola’nın paylaşımı hakkında suç duyurusunda bulunurken, hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Mola hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” ve “hakaret” iddiasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Erdoğan’ın “Millet Açsa Siz Doyurun” Sözüne Kılıçdaroğlu’ndan Yanıt: Aradan Çekilin, Tüm Açları Doyuralım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhalefete yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir