22 Eylül 2021, Çarşamba

Galatasaray’dan Taylan Antalyalı Paylaşımı

Gökkuşağı renklerinden oluşan “Powered by pride” yazılı tişörtüyle fotoğraf paylaştıktan sonra homofobik ve ayrımcı söylemlere maruz kalan gelen Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı’ya kulübü tarafından ilk destek mesajı geldi.

Galatasaray’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Antalyalı’nın fotoğrafına yer verilerek “Günaydın Büyük #Galatasaray Ailesi” denildi.

NE OLMUŞTU?

TV 100 kanalında yayımlanan VAR Odası programında yorumculuk yapan Turgay Demir ve Emre Bol, Galatasaray’da forma giyen milli futbolcu Taylan Antalyalı’nın “pride” tişörtlü paylaşımını homofobik ve ötekileştirici yorumlarla hedef almıştı.

Bol, Antalyalı’nın paylaşımı için, “Milli takıma almam, herkes yaşadığı ülkenin ahlakına ananesine saygı duyacak kardeşim” diye konuştu. “Taylan Antalyalı’nın hangi cinsel ‘şeye’ ait olduğunu bilmiyorum, beni de ilgilendirmiyor” diyen Bol, “Taylan Galatasaray’a gelmeden önce Erzurumspor’da oynuyordu, Erzurum’da giysin bu tişörtü de görelim” sözlerini sarf etmişti.

Programın yorumcularından Turgay Demir ise, “Taylan Antalyalı bir daha milli forma giyemez, ben de bunu savunurum. Bu da benim hakkım” diye konuştu. “Bu konuda çok hassasım” diyen Demir, “Bunun övülecek neyi var, bunu fikir özgürlüğü olarak nasıl savunursun? demişti.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

İzmir’de Öğrencilerin Barınma Problemine Tunç Soyer El Attı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yüksek ev kiraları ve yetersiz yurtlar nedeniyle üniversite öğrencilerinin İzmir’de yaşadığı barınma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir