22 Haziran 2021, Salı

Garo Paylan’dan Ümit Özdağ’ın Tehdidine Yanıt

Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, HDP Milletvekili Garo Paylan’ı “Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın” diyerek tehdit etti.

Yeni parti çalışmalarını sürdüren İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, ‘Ermeni Soykırımı’ tartışmaları üzerinden HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ı hedef aldı.

Paylan, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “106 yıl sonra, Soykırımın mimarı Talat Paşa isimli caddelerde yürüyoruz. Talat Paşa isimli okullarda çocuklarımızı okutuyoruz. Almanya’da bugün Hitler isimli caddeler olsaydı, Hitler isimli okullarda çocuklar okusaydı nasıl bir Almanya olacaksa, öyle bir Türkiye’de yaşıyoruz” diye yazmıştı.

Paylan’ın paylaşımını alıntılayan Özdağ, “Terbiyesiz tahrikçi adam. Çok memnun değilsen çek git cehennemin dibine. Talat Paşa vatansever Ermenileri değil senin gibi arkadan vuranları sürdü. Sen de zamanı gelince bir Talat Paşa deneyimi yaşayacaksın ve yaşamalısın” ifadelerini kullandı.

PAYLAN’DAN YANIT

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, Özdağ’ın kendisini hedef aldığı sözlerine yanıt verdi. Twitter hesabından Ümit Özdağ’ın sözlerini alıntılayan Paylan, Özdağ’a “Halkımı imha eden zihniyetin kalıntısı “yine yaparız” diyor. Siz vurdunuz da, biz ölmedik mi? Öldük. Ama geride kalanlar adalet mücadelesini hiç bırakmadı. Benden sonra da bırakmazlar.. Bu ülkenin vicdanlı çoğunluğu, meydanı senin gibi faşistlere terk etmedi, yine terk etmezler..” diyerek tepki gösterdi.

İHD’DEN SUÇ DUYURUSU

Ümit Özdağ’ın sözleri üzerine İnsan Hakları Derneği (İHD) konuyu yargıya taşıma kararı aldı. İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin “Biz İHD İstanbul Şubesi Irkçılık ve Ayrımcılığa Karşı Komisyon olarak, Ümit Özdağ hakkında, suç duyurusu yapacağız. Keşke bizden önce, bir ‘gerçek hukukçu savcı ‘ çıksa da, soruşturma açsa.. Bir umut işte…” ifadelerini kullandı.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Kılıçdaroğlu’ndan HDP’ye Saldırıya Tepki: Eline Nasıl Silah Sıkıştırıyorsunuz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşuyor. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: “Kavgayı değil …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir