18 Mayıs 2022, Çarşamba

Gençlik Emperyalizme Karşı Yine Ayakta!

Rusya- Ukrayna krizini fırsat bilen ABD’nin Karadeniz’e savaş gemisi göndermesine tepki gösteren gençlik örgütleri sokağa çıktı. “Emperyalizme karşı gençlik var” diyen gençler, eylem ve basın açıklaması düzenledi.

İstanbul Dolmabahçe’de bir araya gelerek “ABD Karadeniz’den defol! Emperyalizme karşı gençlik burada” pankartı açan gençlik örgütleri, “6. Filo’yu denize döken gençlik burada”, “Yankee go home, ABD’ye geçit yok”, “Kahrolsun ABD emperyalizmi” dövizleri taşıyarak “Emperyalistler, işbirlikçiler, 6. Filo’yu unutmayın” ve “Bu memleket bizim, kahrolsun emperyalizm” sloganları attı.

Gençlik örgütleri tarafından yapılan ortak açıklamada, ABD gemilerinin kan dökme niyetinde olduğu belirtilerek “AKP bir yandan kanal projesi ile doğal kaynakların yağmalanmasına hız vermeye kararlılığını ilan ederken bir yandan da Karadeniz’de yıllardır barışın en önemli güvencelerinden birisi olan Montrö Sözleşmesi’ni emperyalizmin çıkarları için yeniden tartışmaya açıyor. Boğazlardan geçen gemilerle bir kez daha görüldü ki, işbirlikçi AKP iktidarı, tüm vatanperverlik şovlarının aksine ABD’nin tüm saldırgan hamlelerine hevesle katılmaktadır. AKP’nin halkı mobilize etmek için attığı antiemperyalizm naralarının yalan olduğu, ABD emperyalizminin Karadeniz’i kuşatma politikalarına verilen destekle birlikte bir kez daha gün yüzüne çıktı. İşbirlikçi ABD’yi de, AKP’yi de ülkemizden def edeceğiz. Emperyalizme karşı verdiğimiz mücadele, Denizler’in mücadelesiyle benzerdir. Bizim yolumuz Denizler’in, 68’li devrimcilerin yoludur. Denizler’in 6. Filo’yu denize döktüğü yerden ilan ediyoruz: Kazanan biz olacağız” denildi.

BU HABERİ GÖRDÜNÜZ MÜ?

Hande Karacasu Serbest Bırakıldı

Göçmen sorununa değinen ‘Sessiz İstila’ videosunu yayınlayan spiker Hande Karacasu, gözaltına alınmasının ardından serbest bırakıldı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.